Kraakpand 3.4 met oa. Scott Matthew & Tom Pintens

Za 23/05/2009

Deze activiteit is afgelopen. Op deze pagina vind je fotoverslagen en recensies over het concert.

Kraakpand 3.4 met oa. Scott Matthew & Tom Pintens
Line-up Tom Pintens
The Go Find
Tom Wolf
Luc van Acker
Scott Matthew 
Tags Kraakpand
Datum za 23/05/09 
Organisatie A Handelsbeurs Production
Locatie concertzaal 
Uur 20:15 

Op Kraakpandconcerten neemt Dirk Blanchart de rol van gastheer en presentator op zich. In een avondvullende show wisselen de groepen of artiesten elkaar willekeurig af. Ze staan in een halve kring samen in de zaal en het publiek zit tússen de muzikanten...

TOM PINTENS (Indie) | THE GO FIND (Indie, Pop, Electronica) | TOM WOLF (Alternative, Pop) | LUC VAN ACKER (Alternative, Industrial, Freestyle) | SCOTT MATTHEW (Akoestisch)

Voor de doorgewinterde muziekliefhebber is TOM PINTENS al lang geen onbekende meer. Begin jaren '90 startte het intussen ter ziele gegane Flowers For Breakfast op. Pintens maakte ook deel uit van de allereerste bezetting van Think Of One.  In 1994 liep hij Stef Kamil Carlens tegen het lijf en werd lid van A Beatband, het latere Zita Swoon. Halfweg 2006 verscheen Toms eerste Nederlandstalige plaat. In Nederland wordt hij inmiddels 'de Belgische Spinvis' genoemd. In februari 2009 verscheen zijn nieuw album Winter maakt ons vrolijk.

Achter de mysterieuze naam THE GO FIND gaan het gezicht en de stem schuil van Dieter Sermeus. Volgens het Duitse cult-label Morr Music heeft Dieter alles in huis om een blijvende indie-posterboy te worden, niet alleen omdat hij een gitaar en een I-book kan hanteren maar vooral omdat hij er bloedmooie popsongs mee tovert, de gedroomde soundtrack voor nachtelijke autoritten en intieme feestjes.

TOM WOLF is een getalenteerde singer/songwriter met weinig goesting om zichzelf te herhalen: zijn muziek gaat van minimalistisch akoestisch tot grootschalig elektrisch en daartussenin invloeden uit filmscores uit de jaren zestig.

LUC VAN ACKER is het enfant terrible dat in eigen land uithing met Front 242 en Arbeid Adelt!, in Londen deel uitmaakte van Shriekback! en in Chicago één van de originele leden was van The Revolting Cocks!. Hij was label-manager voor World Domination (US) en Les enfants terribles (B) en studiomanager voor Galaxy en Synsound studios. Vandaag spendeert hij het leeuwendeel van zijn tijd aan producen/mixen en live optredens.

In 2008 stond SCOTT MATTHEW al eens in de Handelsbeurs. Het was één van de meest aangrijpende concerten van het jaar. Hij werd toen aangekondigd als een uitblinker die in al zijn soberheid boven elke middelmaat uit torent en hij maakte elk woord van deze aankondiging waar. Zijn muziek kan je beter meteen beluisteren dan erover te lezen.

> Luister op MySpace naar Tom Pintens, The Go Find, Tom Wolf, Luc Van Acker en Scott Matthew


Verloop van de avond
19:00 Deuren Handelsbeurs & kassa open
19:30 Deuren concertzaal open
20:30 DJ Sir Sourire draait het publiek warm
21:00 Showtime!

Lees meer

Recensies

De gezellig aangeklede Handelsbeurs zat en stond tot de nok vol en iedereen genoot van de unieke afwisseling van - deze keer - 5 bands met nu eens de opzwepende sound van Luc Van Acker, dan weer de aangrijpende songs van de Australische Scott Matthew met daartussen geweven het indie-geluid van The Go Find, grappige noten van Tom Pintens en de warme stem van de terug-van-nooit-weggeweeste Tom Wolf. Herbeleef het allemaal alvast met onderstaande foto's, filmpjes en verslagen en tot volgend seizoen!

 

Reageer

Kraakpand

Kraakpand

De ingrediënten van Kraakpand zijn naar goede gewoonte: vier of vijf bands, de meest uiteenlopende muziekgenres, een spannende wisselwerking tussen de groepen, een indrukwekkende opstelling in de zaal en een gastheer, die de show als presentator aan elkaar praat. Vanaf 20u brengt DJ Sir Sourire de sfeer erin, na de show gaat het feestje gewoon door in de foyer.