Das Musikalische Opfer

Di 13/03/2012 ~ 20:15

Deze activiteit is afgelopen. Op deze pagina vind je fotoverslagen over het concert.

Das Musikalische Opfer Foto: © Evy Ottermans
Artiest Michael Schmidt-Casdorff
Christine Busch
Daniel Sepec
Patrick Sepec
Christine Schornsheim
Tags klassiek, seizoensselectie, exclusief
Datum di 13/03/2012
organisatie Handelsbeurs Concertzaal
locatie concertzaal
uur 20:15
programmaboekje klik hier om te openen

Programma

J.S. Bach (1685-1750)

14 Canons BWV 1087

Canonische Variaties op het kerstlied Vom Himmel hoch da komm ich her, BWV 769

Das musikalische Opfer, BWV 1079

C.P.E. Bach (1714-1788)
Fantasie voor viool en klavecimbel in fis, H 536

“Mijne heren, de oude Bach is er!” aldus Frederik de Grote van Pruisen tijdens het hofconcert van 7 mei 1747. Zoals het beroemde verhaal gaat, gaf de vorst aan Bach een thema waarop hij kon improviseren. Eenmaal terug in Leipzig werkte hij de koninklijke opdracht verder uit tot één van zijn laatste meesterwerken. In Das musikalische Opfer zal Bach zowel het verleden als de toekomst van de muziek verenigen. Aan de ene kant etaleert hij zijn meesterschap in de oude  kunst van het contrapunt met een reeks virtuoze canons en fuga’s. Maar hij voegt ook een triosonate toe, waarin hij de vernieuwingen van de populaire, galante muziek verwerkt. En zoals de keizer het kruim van de muzikanten aan zijn hof verzamelde, heeft ook de Handelsbeurs een reeks uitzonderlijke barokmusici weten te strikken. Daniel Sepec kennen we van het geprezen Arcanto Quartett, maar hij speelt ook de Rosenkranzsonates van Biber op barokviool. Christine Schornsheim bracht een bejubelde integrale van Haydns pianosonates uit. Samen met barokspecialisten Busch, Schmidt-Casdorff en Patrick Sepec staan zij ervoor garant dat Das musikalische Opfer ook voor ons een waar geschenk wordt.

Muzikanten: Michael Schmidt-Casdorff (traverso), Christine Busch (viool), Daniel Sepec (viool), Patrick Sepec (cello), Christine Schornsheim (klavecimbel)

Dit concert maakt deel uit van de reeks 'Exclusief'. Je kan dit concert het hele seizoen lang voordelig aankopen via de kortingformule ‘Klassiek à la Carte’.


> lees het artikel in Staalkaart over Das musikalische Opfer
.

 

Lees meer

Reageer

Ga ook naar

Michael Collins (klarinet), Quirine Viersen (cello) & Ian Brown (piano)
Middagconcert: Lidija & Sanja Bizjak (pianoduo)