Claire Chevallier & Sergei Istomin

Za 08/03/2008

Deze activiteit is afgelopen.

Claire Chevallier & Sergei Istomin
Artiest Claire Chevallier & Sergei Istomin
Tags klassiek
Datum za 08/03/2008
Organisatie Handelsbeurs
Locatie Concertzaal
Uur 20:15

Programma

I. Stravinsky - "Suite Italienne"
  
S. Prokofjew - Sonate op.119 voor cello en pianoforte

A. Skrjabin - pianoforte solo   
    Prélude pour la main Gauche, opus 9 nr.1
    Prélude opus 11 nr. 2
    Préludes opus 11 nr. 5 en 6
    Prélude opus 11 nr. 15
    Préludes opus 11 nr. 20, 21 et 22

F. Poulenc - Sonate voor cello en pianoforte

Claire Chevallier bracht vorig seizoen al een geslaagd Satie-concert in de Handelsbeurs. Ze keert nu terug, samen met de Russische Sergei Istomin. De culturele band die in de 19de en begin 20ste eeuw tussen Moskou en Parijs bestond, duikt wel vaker op in ons programma. De Hongaarse pianist Zoltan Kocsis sneerde ooit dat de belangrijkste bestaansreden van die band een poging was om Wenen te omzeilen. Parijs en Moskou zouden het louter artistieke van Wenen niet aankunnen, dat wil zeggen: het idee dat muziek op zich ernstig genoeg kan zijn zonder programmatisch, filosofisch of ideologisch kader. Of die boutade steek houdt, valt te bezien. Pianiste Claire Chevallier en cellist Sergej Istomin exploreren de Russisch-Franse connectie in elk geval volop. Stravinsky en Prokofjew zijn de twee muzikale keetschoppers die onder de hoede van Diaghilev artistiek Parijs onveilig mochten maken. Van de eerste staat de ‘Suite Italienne’ op het programma, naar thema’s van Pergolesi en de suite ‘Pulcinella’ van hemzelf. Van Prokofjew, evenals van de Parijzenaar Poulenc, is er de enige sonate voor cello en piano. Chevallier vervolledigt het programma met enkele preludes van Skrjabin, geschreven in… Moskou en Parijs.

Lees meer

Reageer

Klara. Iedereen Klassiek

Klara. Iedereen Klassiek

Iedereen klassiek was vorig jaar een groots muziekfeest naar aanleiding van de tiende verjaardag van Klara. Dit jaar trekt Klara naar Gent, sinds 2009 Unesco Creative City of Music en op zaterdag 3 december de uitvalsbasis voor Iedereen Klassiek. Klara roept nu al zijn luisteraars op om leuke en originele acties te organiseren die iets te maken hebben met klassieke muziek.

Tijdens de 8 uur durende live-uitzending (10 tot 18 uur) op 3 december vanuit de Vlaamse Opera brengt Klara verslag uit van die acties. Klara stuurt ook bekende ambassadeurs op pad om zoveel mogelijk mensen naar klassieke muziek te laten luisteren. Want fans van klassiek, ze zitten overal.